start  |  kontakt  

Kraina Czarnozamcza

Turonj   |   [Cyberia]

Czarnozamcze

Czarnozamcze jest autonomiczną krainą i wasalem Wielkiego Księstwa Solardii. Jak wynika z historii tereny te zostały odkryte w 2003r. gdy poraz pierwszy podpisano traktat o Wspólnej Mapie Polskich Mikronacji. Ziemie przechodziły często pod nowe kuratele. Najpierw ziemiami władał Dreamland nastepnie w kolejności Katambria, Berecja i Mikronacyjny Instytut Badawczy aż trafiły pod władze Solardii. Po przejęciu przez Solardię kraina stała się jednostką administracyjną należacą do Księstwa Cyberii - Krainą Czarnozamcza.

Księstwo Cyberii posiada własny rząd i parlament dzieki czemu samodzielnie kieruje polityką wewnętrzną. Polityka zagraniczna i wspólnotowa jest scedowana na Wielkiego Ksiecia Solardii i Radę Książęca - do której należy także Książę Cyberii. Do polityki wspólnotowej należą dziedziny finansów, obronności i sądownictwo.

Za zasługi w odbudowe Cyberii rekolonizujący mieszkańcy otrzymali status autonomicznej społeczności cyberyjskiej i prawo wyłączności w obsadzaniu urzedów Księstwa Cyberii. Kraina Czarnozamcza natomiast jako kosmopolityczna nie uczestniczy aktywnie w życiu politycznym a rozwija własną tożsamośc kulturową.

Flaga Czarnozamcza to prostokątne płótno na którym widnieje srebrny krzyż andrzeja a pola pomiędzy ramionami są naprzemiennie barwy czerwonej i czarnej.
Flaga Czarnozamcza
Godło to czarny zamek na czerwonej tarczy.
Czarnozamcze posiada jeden gród.
Gród Turonj - stolica Krainy - charakteryzuje się przywiązaniem do tradycji rycerskich i wiary przodków.

Aktualności

opracowanie i treść © - Solardia

projekt: www.atcsites.com